Kalp ve Damar Hastalıkları

Kanı, dolaşım sistemimiz içinde sistemli bir şekilde hareket ettirerek dokulara dağıtan ve  yoğunlukla kas ve bağ dokusundan oluşan kalpte oluşan problemler ve hastalıklar ciddi sorunlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle kalp ve birlikte çalıştığı dolaşım sisteminde gelişen hastalıklarda erken teşhis hayati bir önem taşımaktadır.

Kalp ve Damar Hastalıkları Bölümü; kalp, kalbi besleyen koroner damarlar, kalp kapakçıkları ve dolaşım sistemindeki atardamar ve toplardamarlarda oluşan hastalıklarda medikal veya farklı tedavi yöntemlerinden gerekli cevabın alınamaması durumunda cerrahi müdahale ile sorunu çözümlemeyi hedeflemektedir. Cerrahi müdahale öncesinde hastaların muayenesi gerçekleştirilerek semptomları değerlendirilmekte ve gerekli durumlarda EKG, kan – idrar tahlili, akciğer röntgeni gibi bazı tetkikler istenip sonuçlara göre tedavi süreci planlanmaktadır.

Gazi Hastanesi Kalp ve Damar Hastalıkları Bölümü olarak; modern tıbbın sunduğu bütün imkanları kullanarak uzman ve deneyimli doktorlarımız ile kalp ve damar rahatsızlıklarınızı çözümleyebilir, sizler için belirlenen en uygun cerrahi yöntem ile tedavinizi gerçekleştirebiliriz.

Kalp ve Damar Hastalıkları Bölümü’müzde başlıca hizmet verdiğimiz hastalıklar:

        Kalp krizi,

        Damar sertleşmesi,

        Kalp yetmezliği,

        Kalp kapakçık rahatsızlıkları,

        Kalp kası iltihabı (Miyokardit),

        Göğüs ağrısı,

        Kalp ritim sorunları,

        Kalp anevrizmaları,

        Kardiyak tümörler.

Yukarıda belirtilen rahatsızlıklardan biri gözlemleniyor ise mutlaka bir kalp damar hastalıkları uzmanına başvurmalı ve gerekli tetkiklerinizi yaptırmalısınız.

Yrd. Doc . Dr. Kadir ÇEVİKER

KALP VE DAMAR HASTALIKLARI

Uz.Dr. Alkan Arpaçay

Kalp ve Damar Hastalıkları

Prof. Dr. Alp Alayunt

Kalp ve Damar Hastalıkları

Doktorunuza Sorun !

    Whatsapp
    Merhaba 👋
    Size nasıl yardımcı olabilirim ?