Gastroenteroloji

Gastroenteroloji; sindirim sistemi olarak tanımladığımız yutak, yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak ve anüs organlarına ek olarak karaciğer, safra kesesi, pankreas, rektum organlarına da ilişkin hastalıkları inceleyen, tanı ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

Gastroenterolojik hastalıklarda sıklıkla yaşanan mide bulantısı, mide yanması, şişkinlik hissi, karın veya gaz ağrıları, makatta kanama, siyah dışkı gibi belirgin semptomlar gözlemleniyor ise mutlaka bir gastroenteroloji uzmanı ile görüşülmelidir.

Biyokimyasal ve radyolojik tetkiklerin yanı sıra Gastroenteroloji bölümünde teşhis için endoskopik yöntemlere de sıklıkla başvurulmaktadır. Kamera sistemi ile bölge incelemesinin gerçekleştirildiği endoskopi ve kolonoskopi yöntemleriyle yemek borusu, mide, oniki parmak bağırsağı, kolon ve makat bölgesindeki hastalıklar teşhis edilebilmektedir.

Gastroenteroloji Bölümü’nde başlıca hizmet verdiğimiz hastalıklar:

– Gastrit,

– Reflü,

– Ülser,

– Çölyak,

– Basur (Hemoroid),

– Safra yolu taşları,

– İnce bağırsak hastalıkları,

– Pankreas hastalıkları.

Gastroenteroloji Bölümü’nde gerçekleştirdiğimiz başlıca ameliyatlar:

– Endoskopi,

– Kolonoskopi,

– Mide botoksu uyguluması,

– Mide balonu,

– Polipektomi,

– Peg takılması.

 

Gazi Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’müzde uzman doktorumuz, deneyimli sağlık ekibimiz ve son teknoloji tanı ve tedavi ünitelerimiz ile ülkemizde son derece yaygın olarak görülen sindirim sistemi hastalıklarınızın tanı ve tedavisini gerçekleştirebiliriz.

Uz.Dr. Ufuk Engin

GASTROENTEROLOJİ

Doktorunuza Sorun !

    Whatsapp
    Merhaba 👋
    Size nasıl yardımcı olabilirim ?