Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı bölümü; ağız, diş, diş eti ve çene bölgesinde gelişen çeşitli rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedir.

Diş çürümesi, diş ağrısı, diş gıcırdatma, diş eti kanaması, apse ve enfeksiyon gibi yaşam kalitesini düşüren ve kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyen diş sorunlarının tanı ve tedavisini gerçekleştiren Ağız ve Diş Sağlığı bölümü; diş aşınması, diş renklenmesi ve diş eti çekilmesi gibi estetik diş sorunları için de çeşitli çözümler sunmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Ağız ve diş sağlığı problemleri, dikkat edilmezse kalp sistem hastalıkları, diyabet, immünsupresif hastalıklar, gebelik durumlarını da etkilemektedir. Bu nedenle herhangi bir ağız veya diş rahatsızlığı belirtisi gözlemleniyorsa mutlaka bir diş hekimine muayene olunmalıdır.

Gazi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü olarak deneyimli ve alanında uzman doktorumuz, son teknoloji cihazlarımız ve güler yüzlü hizmet anlayışımız ile diş hekimliği kapsamında yer alan ağız ve diş hastalıklarınızın tanı ve tedavisini gerçekleştirebiliriz.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’müzde başlıca hizmet verdiğimiz hastalıklar: 

– Diş çekimi,

– Dolgu,

– Diş taşı temizliği,

– Diş ağrısı,

– Diş eti çekilmesi,

– Diş beyazlatma,

– İmplant,

– Gülüş tasarımı,

– Kompozit dolgular,

– Diş protezleri ( empres protezler, hareketli protezler, sabit protezler),

– Zirkonyum,

– Empresler(Full porselen dişler).

-Kanal Tedavisi

-Lamina Diş

– Porselen Kaplama

Pek çok ağız ve diş sağlığı problemi durum oluştuktan sonra değil, daha erken yönetilebilir ve halledilebilir. Bu nedenle diş kontrolleri çok önemlidir. Yılda iki kez diş hekiminize gitmeli ve gerekli diş bakımlarınızı aksatmamalısınız. Bu şekilde birçok diş ve ağız sağlığı durumu büyük bir problem haline gelmeden çözümlenebilir.

Dt. Fethi Murat Serter

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Doktorunuza Sorun !

    Whatsapp
    Merhaba 👋
    Size nasıl yardımcı olabilirim ?